Instalace jednotky klimatizace

Při provozu klimatizace dochází ke kondenzaci, což je zcela normální. Nejedná se o netěsnost, ale o známku toho, že zařízení pracuje správně. Pro zachycení odpadu je k dispozici také sběrná vanička na kondenzát. Kondenzační voda je pak odváděna odpadním potrubím. Tento přirozené odtok kondenzátu musí probíhat průběžně.

Pokud není možné odvádět kondenzát samospádem, nabízí vám SFA tichá a designová řešení pro diskrétní odvod kondenzátu z vaší klimatizace.

Instalace jednotky klimatizace

SFA vám nabízí Sanicondens Clim Mini S, miniaturní čerpadlo pro ní a odčerpávání kondenzátu vypouštěného klimatizačními jednotkami s výkonem až 8 kW. Výhodou tohoto řešení je snadná a "skrytá" instalace a tichý provoz. K dispozici je též řešení Sanicondens Clim Pack, což je komplet pro instalaci zahrnující čerpadlo Sanicondens Clim Mini, krycí lišta s oboustrannou instalací (levá / pravá).

Sanicondens Clim Mini S je kompatibilní s klimatizačními jednotkami o výkonu až 8 kW a je obzvláště tichý - jeho akustický tlak je pouhých 21 dB (A), což je nejlepší hodnota na trhu. Tato extrémně nízká úroveň provozního hluku, která je synonymem komfortu, je kombinována s průtokem až 9 l/h (+/- 15 %) a maximální čerpací výškou 6 metrů. Maximální sací vzdálenost mezi čerpadlem a nádržkou s detekční jednotkou jsou 2 m.

Sanicondens Clim Mini S je vybaven vstupem o průměru 16 mm pro vstupní vodu s maximální teplotou 35 °C a výstupem o průměru 6 mm. Sanicondens Clim Mini S je, stejně jako většina našich výrobků, vyroben ve Francii a má stupeň elektrického krytí IP 20. Je vybaven bezpečnostním systémem s tepelnou ochranou (130 °C) a alarmovým kontaktem proti přetečení.

Pro vyšší bezpečnost údržby a servisu je sběrná nádržka s detekční jednotkou průhledná, což výrazně usnadňuje její kontrolu. Standardním vybavením je nyní též pojistka proti vzniku vakua na čerpacím potrubí, což zajistí bezproblémový odvod kondenzátu a tím i prodloužení životnosti klimatizace.

Velmi kompaktní (detekční jednotka: 74 x 37 x 37,5 mm - čerpadlo: 57 x 32 x 105 mm), snadná montáž Sanicondens Clim Mini S, jako vždy u SFA, díky dodávanému kompletnímu instalačnímu setu (propojovací hadička 1,2 m, upevnění čerpadla, upevnění detekční jednotky, ventilační hadička detekční jednotky, napájecí kabel a pojistka proti vakuu).