Instalace kotle

Pokud chcete nahradit svůj zastaralý kotel novým kondenzačním kotlem, nebo jej pouze přemístit v rámci rozsáhlejší rekonstrukce, budete muset svůj kotel demontovat a znovu namontovat. Následně bude nutné zkontrolovat, zda jsou kondenzáty stále správně ošetřeny a odváděny. Společnost SFA vám nabízí jednoduchá a účinná řešení, jak kondenzát neutralizovat, přečerpat, nebo obojí najednou.

 

Při provozu kondenzačního kotle vzniká kondenzát po kondenzaci spalin. Tento kondenzát může být velmi kyselý, a proto je sním potřeba správně nakládat. S ohledem na životní prostředí, ale také na stávající potrubní systém či připojené zařízení, je vhodné vznikající kondenzát neutralizovat..

Instalace kotle

Filtrovat podle

Produktová řada

Přístroje k připojení

Sanineutral

Sanineutral

Sanineutral - neutralizační box pro kyselý kondenzát z kondenzačních kotlů. 2...

  • Plynový kotel

Kondenzační kotel je napájen zemním plynem, topným olejem nebo propanem. Tento zdroj energie je spalován hořákem a dodává teplo. Jedná se o ohřev vody v topném okruhu od kotle k radiátorům a ohřev sanitární vody v koupelně, sprchovém koutu a kuchyni. Kondenzační kotel představuje dobrý způsob úspory energie. Aby fungoval bez problémů, je třeba odvádět kondenzát.

  

Odvádění kondenzátu z kondenzačního kotle: k čemu?

 

Kondenzační kotel produkuje při spalování kondenzát neboli zkondenzovanou vodu. Tato kapalina je kyselá a musí se odvádět. Z ekologických důvodů ji nelze míchat s odpadní vodou. Buď máte pod kotlem odtok vody, nebo se obraťte na SFA.

SFA je odborníkem v této oblasti. Můžeme využít náš systém pro odvod kondenzátu a neutralizaci. Řešení Sanicondens Best Flat kombinuje tyto dvě výhody. Jeho instalace ke kondenzačnímu kotli zajistí neutralizaci kyselého kondenzátu a bezpečně jej odvede do odpadního potrubí.

Systém je kompletní: je vybaven čerpadlem, které odvádí vyčištěné kondenzáty a neutralizační komorou. Je vhodný pro kondenzační kotle.

Systém Sanicondens Best Flat je kompaktní: má tři vstupy, z toho jeden boční s malou výškou, kompaktní rozměry a nádrž o objemu 3,5 litru. Lze jej připevnit na stěnu nebo jednoduše postavit na podlahu.

Řešení SFA pro odvod kondenzátu je tiché, bezvadně se hodí pro úpravu kyselé vody, jejíž ph neutralizuje díky neutralizační komoře s doplňovatelnými granulemi. Dodávka nového výrobku obsahuje první balení granulátu, které je třeba jednou ročně vyměnit Díky těmto neutralizačním granulím zůstane vaše potrubí chráněno před jakýmkoli negativním vlivem kyselin.

Sanicondens Best Flat lze také připojit k odvlhčovači. Je připraven pro připojení externího alarmu a kompletní instalační sadou se zpětným ventilem.